data.al

data.al

Open Data Albania Promovon transparence nepermjet te dhenave per disa indikatore socio-ekonomike shqiptare, te mbledhura nga disa zyra publike, qe me pas perpunohen dhe publikohen ne format te riperdorshem.
Monthly Visitors 14K
Global Rank 705675
Estimated Price $2,484

Summary

Traffic is around 15K visitors during previous month, which corresponds to 705675 place in the global site ranking. During this month, traffic to site has decreased by 8% compared to previous month, and equals to 14K visitors. Estimated potential revenue of this site may be up to $69 per month. We found 5 sites that have the same ID at Analytics and/or Adsence. According to our information, it is safe to visit Data.al.

Monthly Visitors

Now loading ...
May'17 (est) 14K
Apr'17 (est) 15K
Mar'17 (est) 13K
Feb'17 (est) 15K
Jan'17 (est) 13K
Dec'16 0
Nov'16 0
Oct'16 (est) 11K
Sep'16 (est) 13K
Aug'16 (est) 14K
Jul'16 (est) 12K
Jun'16 (est) 12K
May'16 (est) 17K
Apr'16 (est) 18K
Mar'16 (est) 13K
Feb'16 (est) 19K

SiteGur Score

Now loading ...
May'17 -997
Apr'17 2784
Mar'17 -1582
Feb'17 -639
Jan'17 1937
Dec'16 0
Nov'16 0
Oct'16 -2895
Sep'16 332
Aug'16 1770
Jul'16 1157
Jun'16 -4281
May'16 -115
Apr'16 2605
Mar'16 -2193
Feb'16 -2476

Sites with same Google Analytics or Adsence ID

 • host.al host.al .AL Domain Registration - Albanian Domain AL Accredited Registrar Register .AL Domain Names at Host.al the biggest Albanian Registrar. We provide .al Domain Registration, Hosting Services, Free DNS Management and more.
 • shqiperia.com shqiperia.com Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia shqiptare Faqja e pare e Shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites etj
 • realestate.al realestate.al Apartment-Villa-Office For rent or for sale Tirana-Albania-Realestate. Albania Real Estate Agency . Buy, Rent, sale, Lease, Apartments, Lands, Villas, office and Stores properties in Tirana and other cities
 • arkivalajmeve.com arkivalajmeve.com Info Arkiva - Arkiva Mediatike e Lajmeve - Arkiva Shqiptare e Lajmeve
 • robotic.al robotic.al Vlera e faqeve shqiptare Zbulo vleren e faqeve shqiptare, faqet me te mira shqiptare dhe krahasimet me faqet e tjera neper bote

Similar Sites

 • gjykatatirana.gov.al gjykatatirana.gov.al Gjykata e Rrethit Gjyq�sor Tiran�
 • femina.al femina.al Femina.al - Magazinë për femra - lajmet e fundit nga Bukuria & Moda, Dashuria & Intimiteti, Dieta & Fitnes, Shëndeti Femina.al i dedikohet të gjitha femrave shqipfolëse, si atyre në kërkim të tendencave të modës e bukurisë, në kërkim të shëndetit e mirëqënies, femrave që janë në kërkim e zhvillim të karrierës, nënave të reja, femrave të apasionuara pas kulinarisë dhe shtëpisë, udhëtimeve, artit apo hobit si dhe femrave në kërkim të dashurisë, familjes apo atyre të orientuara drej krijimit dhe zhvillimit të marrdhënieve interpersonale.
 • politiko.net politiko.net Politiko | Lajmet e Fundit, Politikë, Sport, ShowBiz, Arte, OP-ED, TV Lajmet e Fundit, Politikë, Sport, ShowBiz, Arte, OP-ED, TV
 • cityfm.al cityfm.al City News Agjencia e lajmeve
 • netronome.com netronome.com Netronome
 • kuriozitete-al.info kuriozitete-al.info | Kuriozitete
 • przedsiebiorczosc.lodz.pl przedsiebiorczosc.lodz.pl Przedsiębierz | Łódzkie Centrum Przedsiębiorczości
 • artikulliyt.com artikulliyt.com Artikulli Yt
 • tereja.in tereja.in Lajme Te Reja | Lajme te Reja
 • show more...

Estimated Cost and Revenue

Data.al value: $2,484

Daily Ads revenue: $2

Monthly Ads revenue: $69

Yearily Ads revenue: $828

Now loading ...

Other information

Archive.org information first time archived: 14 July 2010 last time archived: 31 March 2015 how many times: 23