kohajone.com

kohajone.com

KohaJone.com Gazete e Perditshme e Pavarur
Monthly Visitors 440K
Global Rank 23472
Estimated Price $76,104

Summary

Domain age of Kohajone.com is 17 years. Traffic is around 473K visitors during previous month, which corresponds to 23472 place in the global site ranking. During this month, traffic to site has decreased by 6% compared to previous month, and equals to 440K visitors. Estimated potential revenue of this site may be up to $2,114 per month. We did not find any sites that have the same ID at Analytics and/or Adsence. According to our information, it is safe to visit Kohajone.com.

Monthly Visitors

Now loading ...
Apr'17 (est) 440K
Mar'17 (est) 473K
Feb'17 (est) 484K
Jan'17 (est) 395K
Dec'16 (est) 356K
Nov'16 (est) 361K
Oct'16 (est) 302K
Sep'16 (est) 323K
Aug'16 (est) 370K
Jul'16 (est) 395K
Jun'16 (est) 347K
May'16 (est) 344K
Apr'16 (est) 287K
Mar'16 (est) 287K
Feb'16 (est) 102K
Jan'16 (est) 111K

SiteGur Score

Now loading ...
Apr'17 -675
Mar'17 -187
Feb'17 1615
Jan'17 1683
Dec'16 -16
Nov'16 1269
Oct'16 -273
Sep'16 -918
Aug'16 -849
Jul'16 1370
Jun'16 -102
May'16 1586
Apr'16 336
Mar'16 1009
Feb'16 -771
Jan'16 771

Similar Sites

 • gazetatema.net gazetatema.net Gazeta Tema – Gazete e perditshme shqiptare Gazete e perditshme shqiptare
 • gjuhashqipe.com gjuhashqipe.com Gjuha Shqipe Gjuha Shqipe Synon që të jetë portali më i madh shqiptar,me softuerë, shërbime, shkencë e lajme që kanë të bëjnë me historinë, gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare. Në rend të parë portal shqiptar, mbarëkombëtar dhe pa dallime.
 • koha.net koha.net KOHA.net | Koha Ditore | Lajmet e fundit shqip | Kohavision Politika, ekonomia, kultura e sporti vijnë më së shpejti te ju nëpërmjet portalit koha.net. Çdo klik një ecje me kohën!
 • sot.com.al sot.com.al Agjencia e Lajmeve SOT NEWS | Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS
 • preshevajone.com preshevajone.com Agjencia informative Presheva Jone Agjencia informative Presheva Jone
 • tiranaobserver.al tiranaobserver.al Tirana Observer | Lajme nga Shqiperia, Bota dhe Rajoni
 • dielli.al dielli.al Dielli | Dielli.al - jeto me lajmin Dielli.al – Jeto me informacionet më të shpejta dhe të fundit mbarëshqiptare dhe botërore; me lajme politike, ekonomike, kulturore, sportive, shëndeti dhe me shërbime informative të përditshme.
 • kuriozitete-al.info kuriozitete-al.info | Kuriozitete
 • lajme.al lajme.al Lajme.al - Lajmet e fundit nga vendi dhe nga bota » Lajme.al Ju sjell informacionet dhe lajmet e minutës së fundit nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe bota. Shtypi ditor dhe revistat vendase në një vend të vetëm.
 • hashtagalbania.com hashtagalbania.com hashtagAL
 • show more...

Traffic Source

Now loading ...

Estimated Cost and Revenue

Kohajone.com value: $76,104

Daily Ads revenue: $70

Monthly Ads revenue: $2,114

Yearily Ads revenue: $25,368

Now loading ...

Other information

Domain.com creation: 15 August 1999 expired: 15 August 2018
Used CMS Joomla
Archive.org information first time archived: 27 November 1999 last time archived: 22 June 2015 how many times: 3415

Whois report

Domain Name: KOHAJONE.COM
Registry Domain ID: 9139648_DOMAIN_COM-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.register.it
Registrar URL: http://we.register.it
Updated Date: 2014-11-27T00:00:00Z
Creation Date: 2014-11-27T00:00:00Z
Registrar Registration Expiration Date: 2018-08-16T00:00:00Z
Registrar: REGISTER.IT S.P.A.
Registrar IANA ID: 168
Registrar Abuse Contact Email: abuse[at]register.it
Registrar Abuse Contact Phone: +39.0353230310
Reseller:
Domain Status: clientTransferProhibited
Domain Status: clientUpdateProhibited
Domain Status: clientDeleteProhibited
Registry Registrant ID:
Registrant Name: Kohajone
Registrant Organization: Kohajone
Registrant Street: rruga sami frashri 4
Registrant City: tirana
Registrant State/Province: ti
Registrant Postal Code: 042
Registrant Country: AL
Registrant Phone: +355.674542615
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax: +355.674542615
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: nikolin1@libero.it
Registry Admin ID:
Admin Name: Nikolin Ucaj
Admin Organization: Nikolin Ucaj
Admin Street: rruga sami frashri 4
Admin City: tirana
Admin State/Province: ti
Admin Postal Code: 042
Admin Country: AL
Admin Phone: +355.674542615
Admin Phone Ext:
Admin Fax: +355.674542615
Admin Fax Ext:
Admin Email: nikolin1@libero.it
Registry Tech ID:
Tech Name: Technical Support
Tech Organization: Register.it S.p.A.
Tech Street: Via Montessori s/n
Tech City: Bergamo
Tech State/Province: BG
Tech Postal Code: 24126
Tech Country: IT
Tech Phone: +39.0353230400
Tech Phone Ext:
Tech Fax: +39.0353230312
Tech Fax Ext:
Tech Email: support@register.it
Name Server: NS1.REGISTER.IT
Name Server: NS2.REGISTER.IT
DNSSEC: unsigned
URL of the ICANN WHOIS Data Problem Reporting System: http://wdprs.internic.net/
>>> Last update of whois database: 2015-09-10T09:38:23Z