kosovapress.com

kosovapress.com

Ballina - KosovaPress Agjencia e pavarur e lajmeve KosovaPress sjell tek ju lajmet e fundit shqip nga Kosova, rajoni dhe bota.
Monthly Visitors 24K
Global Rank 350274
Estimated Price $4,248

Summary

Domain age of Kosovapress.com is 19 years. Traffic is around 8K visitors during previous month, which corresponds to 350274 place in the global site ranking. During this month, traffic to site has increased by 174% compared to previous month, and equals to 24K visitors. Estimated potential revenue of this site may be up to $118 per month. We did not find any sites that have the same ID at Analytics and/or Adsence. According to our information, it is safe to visit Kosovapress.com.

Monthly Visitors

Now loading ...
May'18 (est) 24K
Apr'18 (est) 8K
Mar'18 (est) 44K
Feb'18 (est) 32K
Jan'18 (est) 12K
Dec'17 (est) 28K
Nov'17 (est) 26K
Oct'17 (est) 30K
Sep'17 (est) 28K
Aug'17 (est) 23K
Jul'17 (est) 28K
Jun'17 (est) 37K
May'17 (est) 37K
Apr'17 (est) 30K
Mar'17 (est) 31K
Feb'17 (est) 34K

SiteGur Score

Now loading ...
May'18 -2058
Apr'18 -9510
Mar'18 6002
Feb'18 1223
Jan'18 -10000
Dec'17 300
Nov'17 -183
Oct'17 627
Sep'17 1184
Aug'17 -295
Jul'17 -1893
Jun'17 -649
May'17 1639
Apr'17 -166
Mar'17 -421
Feb'17 635

Similar Sites

 • gjuhashqipe.com gjuhashqipe.com Gjuha Shqipe Gjuha Shqipe Synon që të jetë portali më i madh shqiptar,me softuerë, shërbime, shkencë e lajme që kanë të bëjnë me historinë, gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare. Në rend të parë portal shqiptar, mbarëkombëtar dhe pa dallime.
 • indeksonline.net indeksonline.net IndeksOnline test description
 • sot.com.al sot.com.al Agjencia e Lajmeve SOT NEWS | Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS
 • femina.al femina.al Femina.al - Magazinë për femra - lajmet e fundit nga Bukuria & Moda, Dashuria & Intimiteti, Dieta & Fitnes, Shëndeti Femina.al i dedikohet të gjitha femrave shqipfolëse, si atyre në kërkim të tendencave të modës e bukurisë, në kërkim të shëndetit e mirëqënies, femrave që janë në kërkim e zhvillim të karrierës, nënave të reja, femrave të apasionuara pas kulinarisë dhe shtëpisë, udhëtimeve, artit apo hobit si dhe femrave në kërkim të dashurisë, familjes apo atyre të orientuara drej krijimit dhe zhvillimit të marrdhënieve interpersonale.
 • civitas.al civitas.al civitas.al | një hap para... Lajmet e fundit minute pas minute vetem ne Civitas. Lajme 24 ore nga politika, vendi, kronika, rajoni, bota, showbiz, opinione, sport, shkence dhe mjekesi, teknologji dhe internet.
 • dielli.al dielli.al Dielli | Dielli.al - jeto me lajmin Dielli.al – Jeto me informacionet më të shpejta dhe të fundit mbarëshqiptare dhe botërore; me lajme politike, ekonomike, kulturore, sportive, shëndeti dhe me shërbime informative të përditshme.
 • nekohe.com nekohe.com Në Kohë - Të gjitha lajme në një vend Në Kohë - Të gjitha lajme në një vend
 • botapress.info botapress.info Bota Press | Aty ku e vërteta thuhet në gjuhën shqipe! Aty ku e vërteta thuhet në gjuhën shqipe!
 • dialogplus.ch dialogplus.ch dialogplus | Qendra mediale në Zvicër Qendra mediale në Zvicër
 • tereja.in tereja.in Lajme Te Reja | Lajme te Reja
 • show more...

Estimated Cost and Revenue

Kosovapress.com value: $4,248

Daily Ads revenue: $3

Monthly Ads revenue: $118

Yearily Ads revenue: $1,416

Now loading ...

Other information

Domain.com creation: 10 January 1999 expired: 10 January 2017
Archive.org information first time archived: 28 April 1999 last time archived: 28 June 2015 how many times: 2143
Ahrefs.com information domains linked to site: 908 pages linked to site: 438486

Whois report

Welcome to the Network Solutions(R) Registrar WHOIS Server.
The IP address from which you have visited the Network Solutions Registrar WHOIS
database is contained within a list of IP addresses that may have failed
to abide by Network Solutions' WHOIS policy. Failure to abide by this policy can
adversely impact our systems and servers, preventing the processing of
other WHOIS requests.
To see the Network Solutions WHOIS Policy, click on or copy and paste the following
URL into your browser:
http://www.networksolutions.com/whois/index.jhtml
If you feel that you have received this message in error, please email us using the online
form at http://www.networksolutions.com/help/email.jsp with the following information:
Whois Query: kosovapress.com
YOUR IP address is 5.9.10.113
Date and Time of Query: Mon Sep 14 17:07:11 EDT 2015
Reason Code: IE