noa.al

noa.al

NOA Lajme - Agjencia Komb ëtare e Lajmeve NOA - Agjencia Kombëtare e Lajmeve - E vetmja 24 orë, minutë pas minute, lajme nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe pjesa tjetër e botës
Monthly Visitors 1.23M
Estimated Price $212,904

Summary

Traffic is around 1.37M visitors during previous month, which corresponds to 7659 place in the global site ranking. During this month, traffic to site has decreased by 10% compared to previous month, and equals to 1.23M visitors. Estimated potential revenue of this site may be up to $5,914 per month. We found 2 sites that have the same ID at Analytics and/or Adsence. According to our information, it is safe to visit Noa.al.

Monthly Visitors

Now loading ...
Nov'17 (est) 1.23M
Oct'17 (est) 1.37M
Sep'17 (est) 1.70M
Aug'17 (est) 1.67M
Jul'17 (est) 1.65M
Jun'17 (est) 1.71M
May'17 (est) 1.69M
Apr'17 (est) 1.57M
Mar'17 (est) 1.51M
Feb'17 (est) 1.85M
Jan'17 (est) 2.04M
Dec'16 (est) 2.09M
Nov'16 (est) 2.20M
Oct'16 (est) 1.84M
Sep'16 (est) 1.92M
Aug'16 (est) 1.83M

SiteGur Score

Now loading ...
Nov'17 -886
Oct'17 -2211
Sep'17 152
Aug'17 326
Jul'17 -339
Jun'17 81
May'17 1431
Apr'17 358
Mar'17 -950
Feb'17 -1209
Jan'17 28
Dec'16 -288
Nov'16 1340
Oct'16 -189
Sep'16 -887
Aug'16 6277

Sites with same Google Analytics or Adsence ID

Similar Sites

 • indeksonline.net indeksonline.net IndeksOnline test description
 • kohajone.com kohajone.com KohaJone.com Gazete e Perditshme e Pavarur
 • sot.com.al sot.com.al Agjencia e Lajmeve SOT NEWS | Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS
 • telegrafi.com telegrafi.com Lajmet e fundit - Telegrafi Telegrafi i'u sjell në kohë reale, sekond pas sekonde informacione dhe lajme, këshilla dhe analiza nga të gjitha sferat e jetës.
 • zhurnal.mk zhurnal.mk Zhurnal - Agjenci e lajmeve! Zhurnal | Agjenci e lajmeve
 • tiranaobserver.al tiranaobserver.al Tirana Observer | Lajme nga Shqiperia, Bota dhe Rajoni
 • civitas.al civitas.al civitas.al | një hap para... Lajmet e fundit minute pas minute vetem ne Civitas. Lajme 24 ore nga politika, vendi, kronika, rajoni, bota, showbiz, opinione, sport, shkence dhe mjekesi, teknologji dhe internet.
 • zathur.net zathur.net ZATHUR -
 • newsbomb.al newsbomb.al NEWSBOMB Portali me i madh i lajmeve ne shqiperi, albania
 • tereja.in tereja.in Lajme Te Reja | Lajme te Reja
 • show more...

Traffic Source

Now loading ...

Estimated Cost and Revenue

Noa.al value: $212,904

Daily Ads revenue: $197

Monthly Ads revenue: $5,914

Yearily Ads revenue: $70,968

Now loading ...

Other information

Archive.org information first time archived: 11 March 2009 last time archived: 16 July 2015 how many times: 132
Ahrefs.com information domains linked to site: 464 pages linked to site: 205058