rtklive.com

rtklive.com

RTK Live Rtklive.com është faqe multilinguale, lanson përmbajtje në gjashtë gjuhë - shqip, serbisht, boshnjakisht, turqisht dhe në gjuhën rome, si dhe përmbajtje të caktuara edhe në gjuhën angleze. Aktuale, Ekonomi, Sport, Kulturë, Intervista, Lifestyle, VIP, Kronka e Zezë, Kuriozitete, Web TV...
Monthly Visitors 53K
Global Rank 162588
Estimated Price $9,180

Summary

Domain age of Rtklive.com is 16 years. Traffic is around 35K visitors during previous month, which corresponds to 162588 place in the global site ranking. During this month, traffic to site has increased by 51% compared to previous month, and equals to 53K visitors. Estimated potential revenue of this site may be up to $255 per month. We did not find any sites that have the same ID at Analytics and/or Adsence. According to our information, it is safe to visit Rtklive.com.

Monthly Visitors

Now loading ...
May'18 (est) 53K
Apr'18 (est) 35K
Mar'18 (est) 126K
Feb'18 (est) 49K
Jan'18 (est) 78K
Dec'17 (est) 75K
Nov'17 (est) 77K
Oct'17 (est) 77K
Sep'17 (est) 71K
Aug'17 (est) 64K
Jul'17 (est) 81K
Jun'17 (est) 82K
May'17 (est) 82K
Apr'17 (est) 82K
Mar'17 (est) 76K
Feb'17 (est) 71K

SiteGur Score

Now loading ...
May'18 -763
Apr'18 -8841
Mar'18 6916
Feb'18 -6128
Jan'18 1411
Dec'17 499
Nov'17 -83
Oct'17 1283
Sep'17 199
Aug'17 -890
Jul'17 -1226
Jun'17 660
May'17 -20
Apr'17 213
Mar'17 1184
Feb'17 -665

Similar Sites

 • abcnews.al abcnews.al ABC News | Albanian Broadcasting Corporation
 • zeriamerikes.com zeriamerikes.com Zëri i Amerikës Zëri i Amerikës: Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet. Ju mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit. Ditari transmetohet çdo ditë në orën 18:00. Ditari mund të ndiqet njëkohësisht edhe në valët e radios. The Voice of America, which first went on the air in 1942, is a multimedia international broadcasting service funded by the U.S. government through the Broadcasting Board of Governors. VOA broadcasts more than 1,000 hours of news, information, educational, and cultural programming every week to an estimated worldwide audience of more than 150 million people
 • orainfo.com orainfo.com Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
 • epokaere.com epokaere.com Ballina
 • cityfm.al cityfm.al City News Agjencia e lajmeve
 • gjirafa.com gjirafa.com Gjirafa.com - Kërko në gjuhën tënde Gjirafa.com është makina e parë dhe më e përparuar kërkimore në Gjuhën Shqipe, e cila i ofron përdoruesve të saj gjetjen e informatave shqip nga i tërë Interneti. Përdoruesit kanë mundësi të kërkojnë më shumë se 33 milion ueb faqe Shqip nga i tërë Interneti, si dhe më shumë se 7000 lajme ditore nga të gjitha portalet shqip të infomimit. Gjirafa.com ndër të tjera ofron edhe oraret e autobusëve ndërmjet vendeve në Kosovë, Maqedoni dhe Shqipëri, si dhe parashikimin e motit për qytetet kryesore. Gjirafa.com, “Kërko në gjuhën tënded”.
 • telegraf.al telegraf.al Gazeta Telegraf : Me ne dita nis ndryshe Faqa zyrtare e gazetës Telegraf, politike, aktualitet, opinione, dosier, ekonomi, sociale, kulture, sport, shendetesi, arsim etj.
 • droni.al droni.al DRONI.al
 • gazetaknn.com gazetaknn.com Gazeta KNN - Ballina
 • magshqip.com magshqip.com MagShqip | Lajmet e fundit SHQIP Mag Shqip ju jep mundësinë të jeni në kontakt gjatë gjithë kohës me të rejat nga vendi dhe bota duke përdorur si burim informacioni agjenci lajmesh të konsoliduara në tregun e medieve në Shqipëri dhe Kosovë.
 • show more...

Traffic Source

Now loading ...

Estimated Cost and Revenue

Rtklive.com value: $9,180

Daily Ads revenue: $8

Monthly Ads revenue: $255

Yearily Ads revenue: $3,060

Now loading ...

Other information

Domain.com creation: 28 February 2002 expired: 28 February 2018
Archive.org information first time archived: 08 April 2002 last time archived: 11 July 2015 how many times: 768

Whois report

Domain Name: RTKLIVE.COM
Registrar URL: http://www.godaddy.com
Registrant Name: RTK Radio Televisioni i Kosoves
Registrant Organization: Radio Televisioni i Kosoves
Name Server: SAM.NS.CLOUDFLARE.COM
Name Server: KATE.NS.CLOUDFLARE.COM
DNSSEC: unsigned
For complete domain details go to:
http://who.godaddy.com/whoischeck.aspx?domain=RTKLIVE.COM
The data contained in GoDaddy.com, LLC's WhoIs database,
while believed by the company to be reliable, is provided "as is"
with no guarantee or warranties regarding its accuracy. This
information is provided for the sole purpose of assisting you
in obtaining information about domain name registration records.
Any use of this data for any other purpose is expressly forbidden without the prior written
permission of GoDaddy.com, LLC. By submitting an inquiry,
you agree to these terms of usage and limitations of warranty. In particular,
you agree not to use this data to allow, enable, or otherwise make possible,
dissemination or collection of this data, in part or in its entirety, for any
purpose, such as the transmission of unsolicited advertising and
and solicitations of any kind, including spam. You further agree
not to use this data to enable high volume, automated or robotic electronic
processes designed to collect or compile this data for any purpose,
including mining this data for your own personal or commercial purposes. 
Please note: the registrant of the domain name is specified
in the "registrant" section. In most cases, GoDaddy.com, LLC 
is not the registrant of domain names listed in this database.