shqiperia.com

shqiperia.com

Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia shqiptare Faqja e pare e Shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites etj
Monthly Visitors 35K
Global Rank 240943
Estimated Price $6,192

Summary

Domain age of Shqiperia.com is 16 years. Traffic is around 26K visitors during previous month, which corresponds to 240943 place in the global site ranking. During this month, traffic to site has increased by 33% compared to previous month, and equals to 35K visitors. Estimated potential revenue of this site may be up to $172 per month. We found 5 sites that have the same ID at Analytics and/or Adsence. According to our information, it is safe to visit Shqiperia.com.

Monthly Visitors

Now loading ...
May'18 (est) 35K
Apr'18 (est) 26K
Mar'18 (est) 29K
Feb'18 (est) 24K
Jan'18 (est) 22K
Dec'17 (est) 33K
Nov'17 (est) 42K
Oct'17 (est) 31K
Sep'17 (est) 21K
Aug'17 (est) 17K
Jul'17 (est) 20K
Jun'17 (est) 34K
May'17 (est) 32K
Apr'17 (est) 34K
Mar'17 (est) 41K
Feb'17 (est) 54K

SiteGur Score

Now loading ...
May'18 4041
Apr'18 383
Mar'18 -551
Feb'18 -2789
Jan'18 -4346
Dec'17 -2489
Nov'17 2411
Oct'17 2267
Sep'17 5069
Aug'17 -1838
Jul'17 -4391
Jun'17 -309
May'17 67
Apr'17 -795
Mar'17 -2292
Feb'17 1716

Sites with same Google Analytics or Adsence ID

 • data.al data.al Open Data Albania Promovon transparence nepermjet te dhenave per disa indikatore socio-ekonomike shqiptare, te mbledhura nga disa zyra publike, qe me pas perpunohen dhe publikohen ne format te riperdorshem.
 • host.al host.al .AL Domain Registration - Albanian Domain AL Accredited Registrar Register .AL Domain Names at Host.al the biggest Albanian Registrar. We provide .al Domain Registration, Hosting Services, Free DNS Management and more.
 • realestate.al realestate.al Apartment-Villa-Office For rent or for sale Tirana-Albania-Realestate. Albania Real Estate Agency . Buy, Rent, sale, Lease, Apartments, Lands, Villas, office and Stores properties in Tirana and other cities
 • arkivalajmeve.com arkivalajmeve.com Info Arkiva - Arkiva Mediatike e Lajmeve - Arkiva Shqiptare e Lajmeve
 • robotic.al robotic.al Vlera e faqeve shqiptare Zbulo vleren e faqeve shqiptare, faqet me te mira shqiptare dhe krahasimet me faqet e tjera neper bote

Similar Sites

 • albeu.com albeu.com Portali Albeu.com, Lajmet e fundit, sport, shqiperi, kosove, maqedoni - Albeu.com është portal i pavarur, me seli në Tiranë, i themeluar në korrik të vitit 2003.
 • kosova-sot.info kosova-sot.info Kosova Sot Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Kosova Sot. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Kosova Sot dhe për to Kosova Sot mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kop...
 • zemra.org zemra.org Lajmet e Fundit | Albachat | Muzik Shqip 2015 | Humor Shqip 2015 | Horoskopi 2015 | Bota e Yjeve | Vipat Shqiptare | Poezi Dashurie 2015 | Sms Dashurie 2015 | Radio Zemra - www.Zemra.Org Zemra | AlbaChat | Alba Chat | Muzik Shqip 2015 | Humor Shqip 2015 | Lajmet e Fundit | Horoskopi 2015 | Filma Shqip 2015 | Bota e Yjeve | Vipat Shqiptare | Poezi Dashurie 2015 | Sms Dashurie | Radio Zemra - www.Zemra.Org
 • fishmedia.info fishmedia.info FishMedia Indeksonline.net sjell tek ju lajmet e fundit shqip në kohë reale nga politika, sporti, bota e VIP-ave, shëndetësia etj.
 • nekohe.com nekohe.com Në Kohë - Të gjitha lajme në një vend Në Kohë - Të gjitha lajme në një vend
 • shkabaj.net shkabaj.net ___| Shkabaj |___ Start Here | Fillo Ketu Shkabaj.net, Shkabaj.mobi, and Shkabaj App: the leading Albanian source for information and entertainment.
 • arkivalajmeve.com arkivalajmeve.com Info Arkiva - Arkiva Mediatike e Lajmeve - Arkiva Shqiptare e Lajmeve
 • gjirafa.com gjirafa.com Gjirafa.com - Kërko në gjuhën tënde Gjirafa.com është makina e parë dhe më e përparuar kërkimore në Gjuhën Shqipe, e cila i ofron përdoruesve të saj gjetjen e informatave shqip nga i tërë Interneti. Përdoruesit kanë mundësi të kërkojnë më shumë se 33 milion ueb faqe Shqip nga i tërë Interneti, si dhe më shumë se 7000 lajme ditore nga të gjitha portalet shqip të infomimit. Gjirafa.com ndër të tjera ofron edhe oraret e autobusëve ndërmjet vendeve në Kosovë, Maqedoni dhe Shqipëri, si dhe parashikimin e motit për qytetet kryesore. Gjirafa.com, “Kërko në gjuhën tënded”.
 • infoalbania.al infoalbania.al InfoAlbania - Portali me popullor ne Shqiperi Portali me popullor ne Shqiperi
 • infokomuna.com infokomuna.com Info Komuna
 • show more...

Estimated Cost and Revenue

Shqiperia.com value: $6,192

Daily Ads revenue: $5

Monthly Ads revenue: $172

Yearily Ads revenue: $2,064

Now loading ...

Other information

Domain.com creation: 11 July 2001 expired: 11 July 2017
Archive.org information first time archived: 24 January 1999 last time archived: 08 July 2015 how many times: 882

Whois report

Domain Name: SHQIPERIA.COM
Registry Domain ID: 74927027_DOMAIN_COM-VRSN
Registrar WHOIS Server: whois.enom.com
Registrar URL: www.enom.com
Updated Date: 2012-07-24T09:05:57.00Z
Creation Date: 2001-07-12T06:34:08.00Z
Registrar Registration Expiration Date: 2017-07-12T06:34:08.00Z
Registrar: ENOM, INC.
Registrar IANA ID: 48
Reseller: NAMECHEAP.COM
Domain Status: clientTransferProhibited https://www.icann.org/epp#clientTransferProhibited
Registry Registrant ID: 
Registrant Name: ARMAND BRAHAJ
Registrant Organization: SHQIPERIACOM
Registrant Street: KUTIA 8332
Registrant City: TIRANA
Registrant State/Province: P
Registrant Postal Code: 00000
Registrant Country: AL
Registrant Phone: +355.4239818
Registrant Phone Ext: 
Registrant Fax: +355.4239818
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: A_BRAHAJ@YAHOO.COM
Registry Admin ID: 
Admin Name: DOMAIN FOR SALE SERIOUS OFFERS ONLY
Admin Organization: SHQIPERIACOM
Admin Street: KUTIA 8332
Admin City: TIRANA
Admin State/Province: P
Admin Postal Code: 00000
Admin Country: AL
Admin Phone: +355.4239818
Admin Phone Ext: 
Admin Fax: +355.4239818
Admin Fax Ext:
Admin Email: A_BRAHAJ@YAHOO.COM
Registry Tech ID: 
Tech Name: ARMAND BRAHAJ
Tech Organization: SHQIPERIACOM
Tech Street: KUTIA 8332
Tech City: TIRANA
Tech State/Province: P
Tech Postal Code: 00000
Tech Country: AL
Tech Phone: +355.4239818
Tech Phone Ext: 
Tech Fax: +355.4239818
Tech Fax Ext: 
Tech Email: A_BRAHAJ@YAHOO.COM
Name Server: NS1.SHQIPHOST.COM
Name Server: NS2.SHQIPHOST.COM
DNSSEC: unSigned
Registrar Abuse Contact Email: abuse@enom.com
Registrar Abuse Contact Phone: +1.4252982646
URL of the ICANN WHOIS Data Problem Reporting System: http://wdprs.internic.net/
Last update of WHOIS database: 2012-07-24T09:05:57.00Z
The data in this whois database is provided to you for information
purposes only, that is, to assist you in obtaining information about or
related to a domain name registration record. We make this information
available "as is," and do not guarantee its accuracy. By submitting a
whois query, you agree that you will use this data only for lawful
purposes and that, under no circumstances will you use this data to: (1)
enable high volume, automated, electronic processes that stress or load
this whois database system providing you this information; or (2) allow,
enable, or otherwise support the transmission of mass unsolicited,
commercial advertising or solicitations via direct mail, electronic
mail, or by telephone. The compilation, repackaging, dissemination or
other use of this data is expressly prohibited without prior written
consent from us. 
We reserve the right to modify these terms at any time. By submitting 
this query, you agree to abide by these terms.
Version 6.3 4/3/2002