tiranaobserver.al

tiranaobserver.al

Tirana Observer | Lajme nga Shqiperia, Bota dhe Rajoni
Monthly Visitors 12K
Global Rank 673353
Estimated Price $2,160

Summary

Traffic is around 29K visitors during previous month, which corresponds to 673353 place in the global site ranking. During this month, traffic to site has decreased by 57% compared to previous month, and equals to 12K visitors. Estimated potential revenue of this site may be up to $60 per month. We did not find any sites that have the same ID at Analytics and/or Adsence. According to our information, it is safe to visit Tiranaobserver.al.

Monthly Visitors

Now loading ...
Jun'18 (est) 12K
May'18 (est) 29K
Apr'18 (est) 27K
Mar'18 (est) 35K
Feb'18 (est) 55K
Jan'18 (est) 36K
Dec'17 (est) 31K
Nov'17 (est) 32K
Oct'17 (est) 29K
Sep'17 (est) 24K
Aug'17 (est) 20K
Jul'17 (est) 26K
Jun'17 (est) 35K
May'17 (est) 40K
Apr'17 (est) 32K
Mar'17 (est) 35K

SiteGur Score

Now loading ...
Jun'18 -4265
May'18 3899
Apr'18 3947
Mar'18 7152
Feb'18 9361
Jan'18 5543
Dec'17 -28
Nov'17 1338
Oct'17 913
Sep'17 2255
Aug'17 -1538
Jul'17 -2550
Jun'17 -719
May'17 1610
Apr'17 -683
Mar'17 -2356

Similar Sites

 • gjuhashqipe.com gjuhashqipe.com Gjuha Shqipe Gjuha Shqipe Synon që të jetë portali më i madh shqiptar,me softuerë, shërbime, shkencë e lajme që kanë të bëjnë me historinë, gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare. Në rend të parë portal shqiptar, mbarëkombëtar dhe pa dallime.
 • shekulli.com.al shekulli.com.al Shekulli Online Informacion, analiza, foto, video; në faqen e gazetës
 • zhurnal.mk zhurnal.mk Zhurnal - Agjenci e lajmeve! Zhurnal | Agjenci e lajmeve
 • dielli.al dielli.al Dielli | Dielli.al - jeto me lajmin Dielli.al – Jeto me informacionet më të shpejta dhe të fundit mbarëshqiptare dhe botërore; me lajme politike, ekonomike, kulturore, sportive, shëndeti dhe me shërbime informative të përditshme.
 • zathur.net zathur.net ZATHUR -
 • lapsi.al lapsi.al Lapsi.al
 • infoalbania.al infoalbania.al InfoAlbania - Portali me popullor ne Shqiperi Portali me popullor ne Shqiperi
 • voal.ch voal.ch VOAL Voice of Albanians
 • tereja.in tereja.in Lajme Te Reja | Lajme te Reja
 • hashtagalbania.com hashtagalbania.com hashtagAL
 • show more...

Estimated Cost and Revenue

Tiranaobserver.al value: $2,160

Daily Ads revenue: $2

Monthly Ads revenue: $60

Yearily Ads revenue: $720

Now loading ...

Other information

Used CMS WordPress
Ahrefs.com information domains linked to site: 258 pages linked to site: 5783